укр поток

6 фактів про банківський фінансовий моніторинг

Система фінансового моніторингу з'явилася в Україні на початку 2000-х років. Перший закон в фінмоне був прийнятий в 2002 році, але потім кілька разів оновлювався. І тільки в останні роки підприємці відчули на собі, як ця система працює. З банківським фінансовим моніторингом стикається все більше підприємств і ФОП, а також звичайних фізичних осіб, а значить цю проблеми потрібно обговорювати. Пропонуємо фактів про банківський фінмоне в Україні.

Факт 1. Ідея фінансового моніторингу в Україні та в усьому світі - це протидія фінансуванню тероризму, розповсюдження зброї масового ураження та відмивання злочинних грошей. Але сьогодні фінмон вийшов далеко за рамки цього завдання, і в багатьох державах став методом фінансового контролю і наведення фінансової дисципліни бізнесу та звичайних громадян.

Факт 2. У найближчі роки фінансовий моніторинг в Україні стане ще жорсткішою. Такий висновок можна зробити на основі досвіду інших європейських країн і останніх тенденцій в законодавчому регулюванні зазначених процедур в Україні.

Факт 3. Банки не хочуть займатися фінансовим моніторингом, а фахівці фінмона в більшості своїй не горять бажанням кошмарить клієнтів постійними ідентифікації, верифікації та перевіркою транзакцій, але змушені робити це під загрозою великих штрафів з боку Нацбанку.

Факт 4. Головне правило для бізнесу і громадян относительно процедур фінмона звучить так: «Не попадайся!». І це реально, якщо планувати свої фінансові потоки.

Факт 5. Обсяг фінансових операцій (розмір сум) - головний показник, від якого залежить ризик зіткнутися з процедурами фінансового моніторингу. Другий за значимістю фактор - це характер фінансових операцій (наявність «маркерів» сумнівних операцій).

Факт 6. Якщо банк призупинила обслуговування вашого рахунку, вам доведеться відповідати на всі його питання про характер вашої діяльності, інакше у вас будуть серйозні складності з розпорядженням своїми грошима, а в подальшому банк може взагалі відмовити вам в обслуговуванні.
Made on
Tilda